Windows 8 - jak dostosować ekran startowy?

The Last Samurai
Moderatorzy
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 01:19

Windows 8 - jak dostosować ekran startowy?

Post autor: The Last Samurai »

Aby szybko uporządkować ekran startowy, należy po prostu wcisnąć logo Windows. Można także przesunąć wskaźnik do prawego górnego lub dolnego prawego rogu ekranu, a następnie skierować go w górę lub w dół i kliknąć Start. Można również wskazać lewy dolny róg ekranu, a następnie kliknąć przycisk Start, gdy się pojawi. Gdy korzystamy z systemu na urządzeniu z ekranem dotykowym, przesuwamy palcem od prawej krawędzi do środka i wciskamy Start.

Każdy może stworzyć kafefek z dowolną zawartością, np. aplikacją. W tym celu należy kliknąc na danej aplikacji prawym przyciskiem myszki i wybrać z poleceń opcję "Przypnij do ekranu startowego". Posiadacze wersji dotykowej przesuwają palcem po wybranym elemencie, aby wywołać to menu. Jeśli chcemy "skafelkować" folder, wówczas otwieramy Eksplorator Plików (szybko przesuwając do środka od prawej krawędzi ekranu, naciskając panel Wyszukiwanie lub - jeśli używasz myszy - wskaż prawy górny róg ekranu, przesuń w dół i kliknij panel Wyszukiwanie, wpisz "Eksplorator plików" w polu wyszukiwania). Z menu kontekstowego wybieramy przypięcie wybranego folderu do ekranu startowego. Usuwanie działa podobnie, z tym że używamy opcji "Odepnij od ekranu startowego".

Aby umieścić kafelek w wybranym miejscu ekranu, należy go tam po prostu przeciągnąć. Rozmiary kafelka zmieniamy przez polecenie aplikacji - są tam opcje Mniejszy i Większy. Jednak uwaga - rozmiarów niektórych kafelków nie można zmienić! Jeśli chcesz nadać nazwę grupie kafelków, wybierz grupę kafelków, której chcesz nadać nazwę, a następnie naciśnij lub kliknij przycisk Nazwij grupę.


TAGi:
jak zmienić ekran startowy, dostosowanie ekranu startowego windows 8, windows 8, ekran startowy windows 8
ODPOWIEDZ