Firefox - dodatki, które uprzyjemnią korzystanie z sieci

Wszystko związane z internetem - szukaczki, nowinki, ciekawostki ...
The Last Samurai
Moderatorzy
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 01:19

Firefox - dodatki, które uprzyjemnią korzystanie z sieci

Post autor: The Last Samurai »

Adblock Plus pobierz
Zdecydowanie najpopularniejszy dodatek - korzysta z niego niemal 15 mln użytkowników przeglądarki Mozilla Firefox. Jego zadaniem, jak sama nazwa wskazuje, jest blokowanie wyświetlania reklam na odwiedzanych przez nas stronach internetowych i z tym radzi się sobie bardzo dobrze.

DownThemAll! pobierz
To menedżer i akcelerator pobierania plików. Zawiera przydatną funkcję przerywania i wznawiania ściągania danych w dowolnym momencie. Umożliwia również kolejkowanie pobieranych plików.

Extended Copy Menu pobierz
Rozszerzenie bardzo przydatne, gdy chcemy skopiować jakiś fragment tekstu ze strony internetowej i wkleić go do dowolnego edytora tekstu. Dzięki Extended Copy Menu usunięte zostanie formatowanie tekstu i uzyskamy czysty tekst (bez żadnych stylów, itd.). Dodatek ten integruje się z menu kontekstowym przeglądarki, dodając do niego opcję “Copy as plain text".

FastestFox pobierz
Dodatek, który posiada kilka przydatnych i przyśpieszających przeglądanie internetu funkcji. FastestFox umożliwia między innymi: błyskawiczne skorzystanie z internetowej wyszukiwarki dla zaznaczonej frazy, konwersję tekstu na odnośniki, automatyczne kopiowanie wskazanych elementów strony i szybkie ich wklejanie, otwieranie zakładek za pomocą skrótów klawiszowych, czy też wyszukiwanie zaznaczonego hasła w zasobach Wikipedii.

Flagfox pobierz
Flagfox to rozszerzenie wyświetlające w pasku stanu przeglądarki małą flagę państwa, w którym znajduje się serwer odwiedzanej witryny. Po najechaniu na nią otrzymujemy informację o IP serwera i nazwie kraju. Z kolei kliknięcie na fladze wyświetla mapkę dokładnie lokalizującą daną stronę oraz informuje o dostawcy usług hostingowych i czasie lokalnym. Rozszerzenie oferuje także bardziej dociekliwym użytkownikom szczegółowe dane WHOIS, DNS i na temat poprawności walidacji kodu.

FireGestures pobierz
Rozszerzenie wzbogacające Firefoxa o obsługę tak zwanych “gestów". W FireGestures liczba dostępnych gestów jest całkiem spora, co więcej można je dostosować do naszych upodobań. Przykładowo - wciśnięcie prawego przycisku myszy i przesunięcie jej w lewo może przenieść nas do poprzedniej strony, a prawoklik i kręcenie rolką do siebie zmieni aktywną kartę. Obsługiwane są gesty ruchu, rolki, oraz przycisków myszy, rolki myszy oraz kombinacji klawiatury i myszy.

FireShot pobierz
Dodatek umożliwiający wykonywanie zrzutów ekranu odwiedzanych witryn internetowych. W FireShot gotowy zrzut można wyedytować, wgrać na hosting grafiki, udostępnić w serwisach społecznościowych, skopiować do schowka, wydrukować, wysłać e-mailem lub po prostu zapisać w formacie PDF, PNG, GIF, JPEG lub BMP.


Google Translator for Firefox pobierz
Google Translator for Firefox pozwala przetłumaczyć zaznaczony tekst lub całą stronę internetową na wybrany przez użytkownika język, z użyciem narzędzia Google Translate. Jego niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim szybkość działania - wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na zaznaczonym obszarze i z menu kontekstowego wybrać"Tłumacz ten tekst za pomocą Google Translatora" lub przypisać tej akcji skrót klawiszowy.

LastPass Password Manager pobierz
Rozszerzenie LastPass to darmowy menedżer haseł i formularzy online, który pomoże zwiększyć poziom bezpieczeństwa korzystania z sieci. Oferuje on wiele ciekawych możliwość spośród których wymienić warto: tworzenie mocnych haseł, automatyczne wypełnianie pól formularzy, możliwość logowania do ulubionych serwisów za pomocą jednego kliknięcia myszy czy też bezpieczną klawiaturę ekranową. LastPass Password Manager współpracuje również z innymi popularnymi przeglądarkami, także tymi mobilnymi.

NoScript pobierz
NoScript pozwala blokować wykonywanie skryptów JavaScript i apletów Java na stronach internetowych, dzięki czemu zabezpiecza użytkownika przed atakami "cross-site scripting" (XSS) oraz przed złośliwym wykorzystywaniem luk bezpieczeństwa w odwiedzanych witrynach.

Simple Mail pobierz
Klient pocztowy dla przeglądarki Mozilla Firefox. Umożliwia wyświetlanie powiadomień o nowych wiadomościach, ich odczyt oraz tworzenie nowych e-mailów. Wiadomości można filtrować i sortować. Simple Mail potrafi również obsłużyć kilka kont pocztowych.

Thumbnail Zoom Plus pobierz
Dodatek, który powiększa obrazki od razu po najechaniu na nie kursorem myszy, dzięki czemu oszczędzamy czasu na klikaniu każdego z osobna. Szczególnie przydatny w serwisach społecznościowych. Według zapewnień autora Thumbnail Zoom Plus działa na wszystkich stronach, które posiadają bezpośrednie linki do grafiki.

Video DownloadHelper pobierz
Video DownloadHelper wyszukuje na odwiedzanych przez użytkownika stronach materiały audio i video (gdy takie znajdzie jego ikona zmienia kolor), które można następnie przekonwertować (obsługiwane formaty to WMV, MPEG-4, MPG, AVI, MOV, MP3, 3GP i MPEG-2) i pobrać na dysk twardy komputera. Dodatek ten przygotowano z myślą o serwisie YouTube, ale równie dobrze współpracuje z witrynami takimi jak MySpace, DailyMotion i innymi podobnymi.


TAGi:
najprzydatniejsze dodatki firefox, najprzydatniejsze dodatki do firefoxa, najlepsze dodatki do firefoxa, dodatki firefox
ODPOWIEDZ